Category Archives: Statyba

Griovimo darbai – paslaugas patikėkite profesionalams

Griovimo darbai visada asocijuojasi su griūnančiais pastatais, dulkių kalnais bei gausybe technikos. Bet ar tikrai jie tokie sudėtingi ir šiuos darbus patikėti profesionalams yra teisingas sprendimas. Šiame straipsnyje analizuosime ar tikrai geriau šiuos darbus patikėti griovimo darbų specialistams.

Griovimo darbai

griovimo darbai

Kai kalbama apie griovimo darbus pirma kas šauna į galvą yra saugumas. Krentačios sienos, byrantis tinkas, dulkių kalnai. Visi šie veiksniai kelią pavojų gyvybei, todėl neišmanančiam šios srities, šis darbas yra labai pavojingas. Atmintina, kad prieš vykdant griovimo darbus sienai, kuri yra nešanti, saugumas daugiabutyje turėtų būti pirmas prioritetas griovimo pasiruošimui.

Darbo įrankiai

Profesionali įranga – antras dalykas kuris liečia šią temą. Griovimo įranga kainuoja labai brangiai, jos nuoma ne tiek bet, irgi nepigiai. Smulkius griovimo darbus, tokius kaip šiltnamio griovimas, įmanoma atlikti patiems su paprasčiausiu plaktuku, bet atsistojus prie daugiaaukštį pastatą, plaktukas nublanksta. Be specialiosios mechaninės technikos čia jau nebeišsisuksi.

Profesionalios griovikų žinios ir patirtis

Darbo jėga – vienas iš svarbiausių faktorių. Griovimo įmonės turi daug patyrusių darbuotojų, kurie išmano savo darbą ir yra įvaldę profesionalius įrankius gali atlikti šiuos darbus greitai. Be profesionalų griovimo darbai užtruks ženkliai ilgiau. Ar sutiksite už tai mokėti daugiau?

Kiek kainuoja griovimo paslaugos

Griovimo darbų kaina – esminis klausimas prieš renkantis profesionalų griovimo paslaugas. Kaina susideda iš kelių etapų. Pirmas tai būtų griovimo darbų apimtis, ar tai bus griaunamas pastatas, o gal pastato sienos ar pamatai. Brangiausiai kainuoja griauti pastatus, bei jų atramines sienas. Šiltnamius ir neįpatinguosius statinius griauti yra pigu, dėl to kad tai yra lengviausia griovimo darbų dalis. Taip pat šią tema liečia ir kokiu būdu reikės griauti – rankiniu ar mechaniniu. Mechaninis griovimo būdas visada bus pigesnis, bet šiuo būdu griauti galima tik pastatus ir konstrukcijas.

Kadangi paslaugos, kurios yra susijusios su griovimu yra apipintos mitais. Disponuojant teisinga informacija galima priimti praktiškus sprendimus sprendžiant vieną ar kitą griovimo klausimą.

Patikima patirtis

Patikimumas labai svarbus renkantis griovimo įmonę. Jeigu pasirinksite mažai patirties turinčius specialistus, griovimo darbai gali užtrukti labai ilgai, bei jūsų sugadintas turtas gali tapti neišvengiama to dalimi. Kiek teko girdėti, geriausiu atsiliepimus vakarinėje Lietuvoje turi griovimo-darbai-klaipeda.lt komanda. Jų atlikti per kelis šimtų griovimų nuskambėjo per vakarų Lietuvą, su pačiais geriausiais atsiliepimais, todėl renkantis profesionalus, tikėtina, kad jų paslaugos vienos geriausių rinkoje. Nepamirškime paminėti, kadangi griovimas kruopštumo nereikalauja, tereikia atidumo.

Kokie iššūkiai laukia dengiančių trinkeles?

Kokie iššūkiai laukia dengiančių trinkeles?

Lauko ir šaligatvio trinkelės yra vienas iš pasirinkimų, kuriuos galima rinktis tuomet, kai reikia dangos. Įdomu tai, kad paprastai kalbant apie šią dangą yra akcentuojami tik jos privalumai. Tačiau, ar tikri šis pasirinkimas neturi jokių trūkumų? Ar yra nemalonumų, kurie gali iškilti pasirinkus šias plyteles arba trinkeles? Ir su kokiais iššūkiais teks susidurti? Tai – klausimai, į kuriuos paprastai atsakymai nėra pateikiami. Taigi, šį kartą pasielgsime  priešingai ir pateiksime atsakymus į šiuos klausimus.

Parduodu trinkeles

Kalbant apie tokio pasirinkimo trūkumas, verta pabrėžti, jog jų tiesiog nėra, tačiau egzistuoja tam tikri nemalonumai, su kurias gali tekti susidurti. Pavyzdžiui, staigus temperatūrų svyravimai  bėgant laikui gali trinkeles ar plyteles išjudinti. Maža to, susidarius ledui ant trinkelių, jį bus labai sunku pašalinti. Vis dėlto, tai rekomenduojama daryti, priešingu atveju nepavyks išvengti traumų. Taip pat reikėtų vengti ir stiprių smūgių, sunkios technikos, kadangi tai gali paskatinti plytelių nusidėvėjimą ir pirminės puikios išvaizdos praradimą.

Trinkelės

 

Neretai pasitaiko situacijų, kuomet plytelės nuskyla, atšoksta nuo paviršiaus arba pakeičia savo buvimo vietą. Vos tik pastebėjus vieną iš šių veiksnių, iš karto reikėtų imtis remonto darbų, priešingu atveju grindinys praras ne tik dekoratyvią išvaizdą, bet ir bus sudaromos nesaugios sąlygos judėjimui.

Naudinga su keliomis Boxe.lt grindinio trinkelėmis susipažinti:

BENDERS Troja Antik grafito (betono trinkelės)
BENDERS Troja Antik gramix (betono trinkelės)
BENDERS Troja Antik pilka (betono trinkelės)
BENDERS Troja Antik rodmix (betono trinkelės)
BENDERS Troja Antik terramix (betono trinkelės)
Feldhaus Klinker P203 KF (klinkerio trinkelės)
Feldhaus Klinker P248 KF (klinkerio trinkelės)
Feldhaus Klinker P249 KF (klinkerio trinkelės)

Jei nusprendėte tam tikrą teritoriją iškloti trinkelėmis, iš anksto nusiteikite ir dar vienam reiškiniui – kovai su žolėmis. Na, o jų tikrai netrūks, todėl geriausia iš anksto pagalvoti apie tai, kokių priemonių galėtumėte imtis. Jų tikrai yra: reguliarus žolių šalinimas (ravėjimas), cheminės priemonės, o taip pat – plytelių užpildas. Belieka tik pridurti, kad  kiekvienas iš šių pasirinkimų turi tam tikrų privalumų bei trūkumų, todėl būtina juos visus tinkamai įvertinti. Pavyzdžiui, reguliarus piktžolių ravėjimas yra puikus pasirinkimas tiems, kurie mėgsta ekologiją, tačiau tikrai netiks tiems, kurie taupo savo laiką. Apie cheminių priemonių naudojimą, taip pat galima išskirti tam tikrus privalumus bei trūkumus: pavyzdžiui, šių priemonių įsigijimas reiškia, kad nusižengsite ekologijos principams, be to, patirsite tam tikras išlaidas. Vis dėlto, tai padės jums taupyti savo brangų laiką be fizines jėgas.

Dar vienas jūsų laukiantis  iššūkis – būtinybė nuspręsti, kas atliks klojimo darbus. Belieka tik pridurti, kad jūsų laukia įvairūs variantai: darbą galite atlikti jūs arba kreiptis į profesionalus. Beje, kaip ką tik parašytoje situacijoje, taip ir šioje būtina pabrėžti, kad kiekvienas pasirinkimas turi ir privalumų, ir trūkumų.

Jei ieškote patikimų ir kokybiškų, grindinio trinkelės šaligatviams iš Boxe.lt – geriausias ir praktiškas Jūsų pasirinkimas.

Svarbi informacija prieš darbus

Svarbi informacija prieš darbus

Nors statybų dar tik ruošiamasi, statybų specialistai tam ruoštis pradeda jau dabar. Ne išimti ir klinkerio plytos, kurių atšilus orams reikės turėti statybų objekte. Startavus statybų sezonui, profesionalūs statybininkai medžiagas jau nori turėti iškart. Todėl specialistai dažnai pašiepia tuos, kurie tik atšilus orams dar tik ieškosi statybinių medžiagų tiekėjų. Todėl dažnai tenka nusivilti tų namų savininkams, kuriems pasitaikė tokios kvalifikacijos statybų meistrai.

Naudinga pasidomėti:

svarbi

Boxe.lt – klinkerio plytos yra vienas iš svarbiausių produktų tiems, kurie nori išskirtinių namų. Jomis galima atlikti namo apdailą tiek iš išorės, tiek iš vidaus. Žinodami ko norite tai galite įgyvendinti plytomis iš klinkerio. Naudinga žinoti ir tai, kad šių plytų priežiūra yra minimali. Tai reiškia, kad investuodami į šią statybinę medžiagą sutaupysite ne tik lėšų, bet ir brangaus laiko priežiūrai. Išorines sienas iš Boxe.lt klinkerio plytų nuplauna lietus, o nešvarumus ir nusėdusias dulkes žiemą sniegas ir šlapdriba. Todėl namų šeimininkams neteks sukti ratus aplink namą su teleskopiniu šepečiu norint nuvalyti išorines sienas. Klinkerinės plytos iš Boxe.lt nesugeria ir ant paviršiaus nesulaiko purvo, todėl yra akcentuojama maža jų priežiūra. Be to, labai svarbu žinoti, kad Boxe.lt klinkerio plytų vandens sugeriamumas yra tik iki 6 procentų. Vanduo nuo paviršiaus yra išstumiamas, todėl namų sienos lieka sausesnės ir tai atsiliepia ir viso namo vidaus erdvėms. Sausesni namai – didesnis jaukumas.

Naudinga prisiminti, kad šios plytos yra mūrijamos. Jos tinka tiek namo statyboms, tiek jau pastatytų namų apdailai. Ir mūrijimo proceso įgyvendinimui joms reikalingi specialūs mišiniai. Kadangi Boxe.lt klinkerio plytos nesugeria vandens kaip kitos, joms ieškokite jų mūrijimui skirto statybinio mišinio, kuris bus sausesnis, nei visi universalūs mišiniai.

Iš klinkerio pagamintos plytos pasižymi ilgaamžiškumu, todėl pasirinkę ir investavę į šias statybines medžiagas nepasigailėsite priėmę tokį sprendimą. Garsūs pasaulyje plytų iš klinkerio gamintojai savo produktams suteikia net 20-30 metų garantijas. Jos yra atsparios įvairiems šilumos ar šalčio pokyčiams. Tvirtai atsilaiko esant stipriam vėjui ir lengvai perneša liūtis bei šlapdribas žiemą.

Jei ieškoti tvirtos medžiagos namo sienoms pagrindinei sienai ar tik apdailai, klinkerinės plytos – geriausias pasirinkimas ir svarbi incesticija. O ieškantiems namo vidaus dekoravimui idėjų, šis produktas gali Jums suteikti daug minčių ir fantazijos.

Boxe.lt – aukščiausios kokybės produktai iš klinkerio statybų ar apdailos sprendimams. Siūlome, tai kas – geriausia.

Pamatų liejimas: kaip išsirinkti įmonę, kuri atliks šį darbą?

Pamatų liejimas: kaip išsirinkti įmonę, kuri atliks šį darbą?

Pamatų liejimas

Pamatų liejimas – darbas, kurį tuo atveju, jei planuojate statyti vienokios ar kitokios paskirties pastatą, galite atlikti ir jūs. Vis dėlto, būtų galima išvardinti ir ne vieną atvejį, kuomet kur kas geresniu pasirinkimu tampa kreipimasis į įmonę, kuri galėtų suteikti pamatų liejimo paslaugą. Na, o kai nusprendžiate taip ir pasielgti, tokiu atveju tenka atsakingai nuspręsti, kokią įmonę reikia  pasirinkti. Kad tai  padaryti būtų lengviau, atkreipkite dėmesį į šiuos patarimus.

Naudinga pasidomėti:

Kaip žinia, pamatai, be kurių neįmanoma išsiversti statant vienokios ar kitokios paskirties pastatą, gali būti labai įvairių tipų. Kokį tipą pasirinksite, spręsti lieka jums (tiesa, gali būti ir tam tikrų aplinkybių, kurios lems vienokį ar kitokį jūsų pasirinkimą), tačiau pats svarbiausias dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį yra tas, jog ne visos įmonės, kurios teikia pamatų liejimo paslaugą, gali išlieti bet kokio tipo pamatus. Taip yra todėl, kad pamatai – įvairių tipų, tačiau nemaža dalis įmonių, kurių veika yra pamatų liejimas, specializuojasi tik tam tikros rūšies pamatų liejimo srityje. Tai reiškia, kad tokia įmonė nelieka bet kokio tipo pamatų – liejami tik tam tikros rūšies pamatai. Taigi, belieka tik pridurti, kad rinkdamiesi įmonę, kuri suteiks šią paslaugą, vienas dalykų, kuriuo turite pasidomėti pirmiausi, yra toks – užduoti klausimą, ar įmonė gali išlieti tokio tipo pastatus, kokių jūs pageidaujate.

Naudinga pasidomėti:

  • Cerpes – Stogocerpes.lt;

Statybų bendrovės pasirinkimas

Dar vienas dalykas, kuris taip pat gali pakoreguoti jūsų planus, susijusius su įmonės pasirinkimu, yra įmonės užimtumas. Reikia akcentuoto faktą, jog įmonės, kurios teikia  pamatų liejimo paslaugą, neretai teikia ir kitas  paslaugas, kurių reikia statybų metu, tad bendras įmonės užimtumas paprastai būna labai aukštas. Atsižvelgiant į tai, belieka tik pridurti, kad ne visada gali pavykti jūsų planas: jei pageidausite, kad pamatų liejimo darbus atliktų tam tikra įmonė, telieka tik pasakyti, kad tokie planai gali sugriūti dėl vienos labai paprastos priežasties: jei įmonės užimtumas bus labai aukštas, tokiu atveju jums beliks tik viena išeitis – pasirinkti kitą įmonę. Tiesa, yra viena gudrybė, kurios dėka, jūsų planai gali nesužlugti: šią paslaugą užsisakykite likus ne mažiau kaip pusmečiui. Rekomenduojamas pamatų įrengimas Vilniuje su profesionaliomis medžiagomis.

Na, o pabaigai belieka tik pridurti, jog yra ir dar vienas veiksnys, kuris taip pat gali tapti svarbiu rodikliu pasirenkant įmonę: svarbu pasakyti, kad jei pasidomėsite, kokios yra šios paslaugos kainos, pamatysite skirtingus skaičius.

Atlikus visus statybos darbus eilė prieina stogui. Kokias cerpes ar skardą išsirinkti gali pakonsultuoti specialistai. Bet jeigu nusprendėte ieškoti čerpių pardavėjų, galite pasidomėti ką siūlo skiltis keraminės čerpės pigiau.

Taip pat skaitykite:

Ne visi žino apie elektros tinklų projektus

Ne visi žino apie elektros tinklų projektus

Ne paslaptis, kad visi atsakytų į klausimą kas yra elektra ir kur ji naudojama. Bet kaip nebūtų keista, ne visi žino ir supranta, kur ir kam naudojami elektros tinklų projektai ir kokia jų paskirtis.

Visi mes esame buityje ir gyvenime susidūrę su elektros panaudojimu, ją naudojančiais prietaisais bei žinome kaip atrodo elektros laidai ir lizdai su kištukais, bet nedaugelis žino, kad be elektros tinklų, jos namie neturėtume. Tad štai Jums ir mažas atsakymas, kam reikalingi elektros projektai.

Elektros tinklų projektai reikalingi ne tik elektros atvedimui iki vieno namo, šie projektai padeda žmonėms gauti elektrą ištisai kvartalais ar miesteliais bei miestais. Elektros tinklai yra projektuojami toli gražu iki namo statybų pabaigos, kadangi ne visi žmonės nori, kad jų elektros laidai eitų oru, tai yra sklypas būtų apstatytas dar ir stulpais, kurie palaikys laidus. Šiuolaikiški žmonės labiau renkasi projektus elektros tinklams, kurie siūlo iki namo elektrą atvesti po žeme, kas sutaupo ir erdvę aplinkoje ir palaiko estetinį vaizdą prie pačio namo ar visame kvartale ar gyvenvietėje.

Bet kam yra reikalingi tokie projektai, jei ėmei, prisijungei prie laido kitus savo laidus ir atsivedei elektrą?

Viskas yra daug paprasčiau, nei mes linkę pasvarstyti. Jei bent klausėtės fizikos pamokoje apie varžas turėjote išgirsti, kad laidais tekanti srovė turi tam tikrą varžą, o laidininkas-laidai, turi atitikti ar atlaikyti tam tikras elektros apkrovas, priešingu atveju laidai išsilydo ar visiškai nutrūksta. Ko pasekoje, yra didžiulė tikimybė kilti gaisrui, trumpam sujungimui ar tiesioginis pavojus žmonėms ir vartotojams. Tam, kad nekiltų tokių nelaimių, visi elektros darbai privalo būti suprojektuoti paskaičiuojant ir apkrovas paliekant ir rezervą. Taigi, visi elektros laidai, elektros jungtys bei skydinės, kas sudaro elektrotechninę dalį, privalo būti apskaičiuota ir įtraukta į elektros projektą tinklams. Jei bus įvelta klaidų, tai pradėjus naudoti elektrotechninės dalies projektus, tai yra jungti netinkamas jungtis, laidus ar pastotes, jos gali neatlaikyti apkrovų ir sugesti tą pačią akimirką kai pradėta naudoti.

Tokių projektų specialistai yra vadinami elektros projektuotojai, kurie gali suprojektuoti ne tik elektrą Jūsų name, bet su aukšta kokybe pasiūlyti paslaugas ir elektros tinklams, jei reikia pastotes perkelti iš vienos vietos į kitą ar prijungti papildomą įvadą ar jungti.

Daugiau informacijos galima atrasti ČIA.

Elektrotechnikos projektai yra taip pat reikalingi

Elektrotechnikos projektai yra taip pat reikalingi

Elektrotechnikos projektai
Ruošiantis įsivesti elektrą į namą ar butą reikalingi įvairūs dokumentai. Be daugelio iš jų negalima bus mėgautis elektros privalumais. Vienas iš svarbių – elektrotechnikos projektai. Pastate visi elektros ir techniniai įrenginiai privalo būti montuojami tik pagal iš anksto sudarytą projektą. Tuomet bus užtikrintas tinkamas prisijungimas prie skirstomųjų elektros tinklų bei užtikrintas visų ja besinaudojančiųjų saugumu. Tai yra labai svarbu.
Dažnai elektros projektas vadinamas dar paprasčiau – technine dokumentacija. Į šią sąvoką įeina brėžiniai ir jų paaiškinimai bei visi reikalingi dokumentai. Tinkamai visa tai parengus montuotojai galės sumontuoti visus reikalingus įrenginius ten ir taip kaip projektą atlikęs projektuotojas nusprendė.

Kiek kainuoja?

Bene, svarbiausia dalimi tampa brėžiniai. Juos galima skirstyti į dvi rūšis. Vieni iš jų priskiriami įrenginių schemoms, o kiti planams. Pavyzdžiui, tokiame brėžinyje reikia nurodyti kur bus kištukiniai lizdai ir šviestuvai, nurodyti jų kiekį ir pan. Žinoma, kad vienos projekto dalies negalima išskirti kaip pagrindinės, nes tik viskas sujungta į visumą turės baigtumą. Galima paminėti ir kitą svarbią elektrotechnikos projekto dalį. Tai sujungimo planas. Jis dažnai įvardinamas kaip pagrindinis iš visų atliekamų brėžinių. Jo dėka žinome kaip teisingai reikia montuoti visus įrenginius. Jame yra pateikiama įvairi informacija: detalių montavimas, laidų kiekis ir pan.
Kiekvienu atveju elektrotechnikos projektai yra labai svarbūs. Be jų, negalima bus atlikti tolimesnių darbų, kurie susiję su elektros įvedimu į pastatą. Nesvarbu ar tai butas, ar tai individualus namas, o gal kotedžas. Visais atvejais jums prireiks tinkamos dokumentacijos. Kartais manoma, kad įvairūs projektai niekam nereikalingi. Taip tikrai nėra. Kiekvienas projektas turi savo tikslą. Juk niekas nesiryš statyti namą be namo projekto, tad ir elektra turi būti įvesta pagal visus keliamus reikalavimus. Tai juk energijos rūšis, kuri ne tik teikia tiek daug privalumų kiekvienam iš mūsų, bet ir gali sukelti skaudžius padarinius. Netinkama elektros instaliacija, blogai išvedžioti laidai, netinkamai įvesta elektra. Visa tai gali sukelti ne tik gaisrą, bet ir pražudyti pastate gyvenančius žmones. Štai todėl labai svarbu, kad viskas būtų atlikta tik taip kaip ir priklauso.
Elektra suteikia tiek daug galimybių. Norint ją turėti ir savo namuose reikia atlikti tam tikrus darbus. Tinkamai sutvarkius ne tik techninę dokumentaciją, bet ir atlikus tinkamą įvedimą bus užtikrintas saugus naudojimasis elektra ir visais prietaisais bei įrenginiais, kurie neveiktų be jos.

Daugiau informacijos apie kitas elektrifikacijos paslaugas rasite ČIA.

Straipsnis paskelbtas: 2015-06-11